O Spółdzielni Warunki zakupu Dokumenty Inwestycje zrealizowane Aktualności Dla mieszkańców Kontakt  
 

os. Jurajskie III

ul. Balicka

Rząska

lokale użytkowe

miejsca postojowe

 
Spółdzielnia Mieszkaniowa Grodzka
ul. Szablowskiego 6
30-127 Kraków
os. Jurajskie III
rzut osiedla rzuty budynków ceny dojazd wizualizacje finansowanie

OSIEDLE JURAJSKIE III – Kraków-Krowodrza (Mydlniki) – ul. Wierzyńskiego

Mydlniki to piękna krajobrazowo, niehałaśliwa okolica mająca czyste powietrze i fantastyczny mikroklimat. Znajduje się ona blisko Parku Jurajskiego, stanowiącego dzisiaj enklawę nieskażonej przyrody i naturalnego piękna. Mydlniki są także częścią dzielnicy Bronowice, znanej z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, historycznej części dzisiejszego Krakowa.

Mieszkając tutaj, stale obcuje się z przyrodą i kulturą. Można korzystać z terenów wymarzonych na rodzinne spacery, pikniki, biwaki i wycieczki rowerowe w Dolinie Rudawy, Lasu Wolskiego i Wesołej Polany. Bliskość przyrody nie oznacza braku dostępu do wszelkich usług, jakie oferuje stosunkowo bliskie centrum Krakowa.

Os.Jurajskie III powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie naszych wcześniejszych realizacji – osiedla Jurajskie I i os.Jurajskie II. Stanowić będzie niejako ich kontynuację i uzupełnienie.

Na terenie osiedla znajdować się będą budynki wielorodzinne oraz domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, planowana jest także budowa pasażu handlowego, powiązanego z osiedlowymi terenami rekreacyjnymi.

Wszystkie budynki wielorodzinne wyposażone będą w windy oraz podziemne miejsca parkingowe.

Przez środek osiedla przewidziana jest strefa rekreacyjna z deptakiem i placami zabaw dla dzieci. Aby oddzielić osiedle od wpływu przebiegających niedaleko torów zaprojektowano nasyp ziemny z zielenią wysoką, oraz górkę saneczkową.

I Etap Zakończony

II Etap w trakcie realizacji

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się Szkoła Podstawowa, ośrodek zdrowia, Prywatna Przychodnia specjalistyczna, poczta. Od września działa prywatne Przedszkole w budynku przy ul.Łupaszki 13.

Lokalizacja zapewnia jednocześnie dostęp do terenów rekreacyjnych oraz bliskość wielkiego miasta.

Niedaleko znajdują się tereny rekreacyjne – Dolina Rudawy, nieco dalej Lasek Wolski i Wesoła Polana.

Dogodny dojazd do Centrum Krakowa środkami komunikacji publicznej zapewniają znajdujące się w bliskim sąsiedztwie przystanki autobusowe.

Dojazd do autostrady A4 i drogi szybkiego ruchu stanowiącej obwodnicę miasta, która zapewnia łatwy dostęp do wszystkich dróg międzynarodowych i krajowych, to zaledwie 4 km., bardzo łatwo dostępne jest międzynarodowe lotnisko w Balicach

Warto podkreślić bardzo szeroką gamę metrażową mieszkań na Osiedlu Jurajskim III. Do wyboru klienci będą mieli lokale o powierzchni od 35 do 72 mkw., zarówno jedno, jak i dwupoziomowych.

Sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim odbywa się w oparciu o umowy cywilno-prawne, lub poświadczone notarialnie. Istnieje również możliwość dokupienia garażu oraz miejsca postojowego w przyziemiu budynku.

Inwestorem Osiedla Jurajskiego jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Grodzka mająca siedzibę w Krakowie przy ul. Szablowskiego 6. Działa ona od 2000 roku i w tym okresie wybudowała Os. Jurajskie I i (obejmujące 5 bloków wielorodzinnych i domy jednorodzinne) Jurajskie II(obejmujące 9 bloków wielorodzinnych) w Krakowie oraz Osiedle Magiczne Wzgórze w Węgrzcach (obejmujące 52 domy jednorodzinne)

Standard wykończenia

Budynki wielorodzinne czterokondygnacyjne, z windami, z miejscami postojowymi i piwnicami w przyziemiu. Na parterze część mieszkań posiada tarasy.

Budynki wykonane w technologii tradycyjnej; ściany murowane z ceramicznych, szczelinowych elementów drobnowymiarowych.

Na ścianach zewnętrznych dodatkowa izolacja termiczna wykonana metodą lekką – mokrą.

Dachy ocieplone o więźbie drewnianej, kryte dachówką ceramiczną.

Okna drewniane, z drewna klejonego z mikrouchyłem.

Ogrzewanie i ciepła woda z kotłowni gazowej wspólnej dla całego budynku.

ETAP I - zakończony

Budynek nr 9 / ul.Wierzyńskiego 55 – budowa zakończona

  • pozostało do sprzedaży 1 mieszkanie o pow. uż. 55,55 m2
  • miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym

Budynek nr 12 / ul. Wierzyńskiego 57 – budowa zakończona

  • do sprzedaży - miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym

Domy Jednorodzinne – budowa zakończona

Budynek nr 8 / ul. Wierzyńskiego 59 – budowa zakończona

ETAP II

BUDYNEK NR 5 i 6 - budowa w trakcie reazliacji

BUDYNEK NR 7 - wkrótce rozpoczęcie budowy